Üretkenliğin ve Büyümenin Geleceği: Microsoft Dynamics AX 

Üretkenliğin ve Büyümenin Geleceği: Microsoft Dynamics AX

linkedin-follow-erphaber

Eski kurallar artık geçerli değil. Ölçek ve verimlilik ekonomilerine odaklanmak artık yetmiyor. Bugün üretim sektörünün odağı, müşteri bağlılığından en üst düzeyde büyüme sağlamaya ve dijital bilişim teknolojilerinin (BT) ve işletim teknolojilerinin (OT) yakınlaşmasıyla yeni esneklik ve üretkenlik düzeylerine ulaşmaya döndü. Üreticiler mevcut iş modellerine meydan okuyor ve işlemlerinin tüm parçalarına dijital altyapıyı ekleyerek operasyonel ve iş süreçlerini yeniden tasarlıyor. Üretimin geleceği, yüksek özelleştirme düzeyine sahip ürünlerin daha hızlı ve değişen iş gücünün kolaylıkla öğrenip kullanacağı sistemlerle teslim edilmesi için uzaktan izleme, önleyici bakım ve sanal onarım yeteneklerini içermeye şimdiden başladı.

buyumenin

Müşteri deneyimi dönüşümü

Bugünün müşterileri, alışveriş deneyimleri boyunca çok çeşitli temas noktalarından markalarla etkileşim halinde. İncelemeleri okumak için sosyal medyayı, araştırma yapmak için akıllı telefonlarını kullanıyorlar. Kendi üretim ve tedarik zincirlerindeki beceri boşluğunun şiddetlendirdiği tüketici deneyimleriyle endüstriyel üretim müşterileri bile anında ve kişiselleştirilmiş hizmet talep ediyor. Üreticiler, müşterilerin paylaşmak isteyeceği harika müşteri deneyimleri sunmaya odaklanarak sürdürülebilir ilişkiler kurabilir. Ancak bu, satış temsilcilerinden mühendislere ve nakliye kamyonu sürücülerine kadar, bir kuruluştaki herkesin her kararında müşteriye öncelik vermesini gerektirir. Müşteri yolculuğunu esas alan ekipler oluşturmak, geleneksel işyerinin duvarlarını yıkmak ve çalışanların bağlı teknolojilerle en iyi işlerini çıkarmalarına yardımcı olmak demektir.

buyumenin

Akıllı Bağlılık

Endüstri 4.0 (Akıllı Üretim veya Endüstriyel Nesnelerin İnterneti olarak da adlandırılır), robotlar, ek üretim (bazen 3B Yazdırma olarak da bilinir) ve akıllı bağlı ürünlerin de dahil olduğu dijital üretim teknolojileri, üreticilerin kârlarını artırmalarına ve hızlı prototip oluşturma, esnek üretim ve ürün odaklı iş modellerinin hizmetleştirilmesiyle karlarında ve farklılaşmada ilerlemelerini sağlayacak fırsatlar yaratır. Üreticiler tüm pazarlama, satış ve hizmet kanallarındaki müşteri temas noktalarından gelen verilerle birlikte, akıllı bağlı ürünleri ve sosyal hassasiyeti dinleyerek kazandıkları yeni bilgileri kullanarak pazarlama işlemlerini gerçekleştirebilir. Mühendislik ve pazarlama birimleri, 3B modeller ve 3B yazdırılmış prototiplerle riski azaltıp yeni ürün fikirlerini hızla doğrulayabilir. Yeniçağ üreticileri, pazarlanabilir bir ürün sunduklarına ve akıllı otomasyon ile dijital üretimi kullanarak talebi karşılayabileceklerine güvenebilirler.

buyumenin

Yeni iş hızıyla büyüme

Buna devrim denmesinin bir nedeni var. Yeni daha akıllı bağlı ürünler ve yeni hizmet odaklı iş modelleriyle Endüstri 4.0 üzerine yapılan yatırım özellikle üreticiler iş yazılımları tarafından kısıtlandığında zorlayıcı olabilir. Yüklü altyapı gereksinimleri, karmaşıklık ve değişim için gereken maliyet veya zamanla özdeşleşen eski sistemler daha basit, daha öngörülebilir bir üretim dönemi içinde tasarlandı. Artık üreticiler yeni iş modellerini yıllar içinde değil, haftalar içinde geliştirme, test etme, dağıtma ve büyütme (veya kapatma) becerisine ihtiyaç duyuyor.

Microsoft Dynamics AX, Lifecycle Services ve Azure’la üreticilere kurumsal yazılımların geleneksel zorluklarını aşmak ve Endüstri 4.0 tarafından sunulan fırsatlara odaklanmak üzere bulutun gücünden yararlanma becerisi sunuyor. Bu teknolojiler eski sistemlerle ve verilerle kolaylıkla tümleştirilebilir, böylece şirketler mevcut yatırımlarından yararlanmaya devam edebilir ve büyümenin önündeki engelleri kaldırabilir.

esra incegozEsra İnceöz Yonar | Microsoft Dynamics Technical Solution Specialist,

Filed in: Bilişim & Teknoloji, Industry 4.0, Makaleler, Microsoft Dynamics Tags: , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Rekabet Avantajı Sağlayan 5 Güncel Teknoloji Eğilimi Rekabet Avantajı Sağlayan 5 Güncel Teknoloji Eğilimi
Penti SAP S/4HANA’yı Microsoft Azure Üzerinde Çalıştırıyor Penti SAP S/4HANA’yı Microsoft Azure Üzerinde Çalıştırıyor
Açık Kaynak Tutkunları Microsoft Open Source Summit’te Buluştu Açık Kaynak Tutkunları Microsoft Open Source Summit’te Buluştu
Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde Microsoft Dynamics 365 (Axapta) ile ERP Eğitimi Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde Microsoft Dynamics 365 (Axapta) ile ERP Eğitimi

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın