Uyumsoft İnşaat ERP ve Sektörel İşlevsellik 

Uyumsoft İnşaat ERP ve Sektörel İşlevsellik

linkedin-follow-erphaber

Uyumsoft inşaat ERP kurumsal iş sistemi; yapı, taahhüt, inşaat yan sanayii sektörel ekosistemleri, işgücü ve sabit kıymet varlığını, bilgi birikimi ve teknoloji ile üretim sürecine dönüştüren organizasyon, makine parkı ve finansman yapısına sahiptir.

insaat erp

Nitekim, yapı, taahhüt, inşaat yan sanayii sektörel ekosistemlerinde iş süreçlerinin takibinin gerektirdiği inşaat ERP kurumsal iş sistemi inter-sektörel bir işlevselliği karşılamalıdır.

Bayındırlık, sanayi, tarım, altyapı ve ulaşım alanlarında yatırımlar; barajlar, enerji üretim tesisleri, yollar, havaalanları, kentsel mekânlar, fabrikalar, hastaneler ve diğer tüm yaşamsal mekânlar ile o mekânları yaşanılır kılabilecek tüm altyapının ilk adımı “inşaat”tır.

İnşaat sektörü; yap-sat ve anahtar teslimi, taahhüt, inşaat/malzeme, yapı yenileme, gayrimenkul geliştirme, emlak, construction, endüstriyel tesis, prefabrik depo inşaatları, okullar, yerleşkeler, kışlalar, hava/deniz limanları, hastaneler, baraj, petrol/doğalgaz boru hatları, elektrik, klimatizasyon, proses sıhhi tesisatları, telekom altyapıları, alışveriş merkezleri, OSB’ler, teknokentler, yollar, v.d. alanlardan 150+ farklı meslek kolunu ilgilendiren 23.000+ girdiyi üreten 200+ alt sektörün yer aldığı ekosistemin işi; yaşamı şekillendirmek ve geliştirmektir, yaşam kalitesini yükselten bir artı değer üretimidir.

Türkiye’de, AB ülkelerindeki tüm inşaat firmalarının sayısının 2 katı inşaat firması faaliyettedir. Ancak, en büyüklerinin boyutları bile AB ölçeklerinde KOBİ olarak kalıyor. O nedenle TMB Müteahhitler Birliği, firmalara birleşip büyümelerini önermektedir.

Türkiye’de kaliteli bir inşaat yan sanayii oluştu. TMB, sektör örgütleriyle bir araya gelerek, uluslararası pazarlara ve projelere birlikte başlamanın yollarını araştırmaktadır.

UyumSoft inşaat ERPve B2B işlevselliği, işe Interneti katarak, tam da bu ekosistem bazlı iş yapış şekillerini mümkün kılmaktadır.

İnşaat ERP kurumsal iş sistemi nasıl olmalıdır?

İş dünyasını düzenleyen yasalar, yönetmelikler, düzenlemeler, uygulamalar ve hakim iş kültürünün genel temayüllerini paylaşan işgücü, iş yapış biçimleri ülke, bölge, kıt’a, rejim bakımından farklılıklar gösterir.

Sektörün en çok tekrarladığı soru: En iyi İnşaat ERP Yazılımı hangisidir?

Yapı, taahhüt, inşaat yan sanayii sektörel ekosistemlerinde yer alan iş dünyasının sorması gereken şudur: Yapı, taahhüt, inşaat yan sanayii sektörel ekosistemlerinde iş süreçlerinin takibinin gerektirdiği, iş(lem)lerimizi en kolay, hızlı yürütebileceğimiz, elimizdeki işgücü yetenek profili ve kaynaklarla örtüşen inşaat ERP kurumsal iş sistemi şu soruları yanıtlamalıdır.

InşaatERP kurumsal iş sistemi nedir sorusunun cevabı; aynı zamanda şu soruların da cevabıdır:

 • Devam eden kaç projem var?
 • Bu projelerin sözleşme bedelleri nedir?
 • Bu projeler, bugün hangi aşamadadır?
 • Hangi projede, en son hangi işveren/altyüklenici hakedişi yapıldı ve ne kadarı tahsil edildi/ödendi?
 • Hangi işte hangi sözleşmelerim var, bu sözleşmelerin gerçekleşmeleri nedir?
 • Süresi uzayan ve/veya kapsamı değişen sözleşmeler nelerdir, neler değişti?
 • Projenin planlanan/gerçekleşen bütçesi, sapmalar nedir?
 • Projeler bazındaki, imalat pozlarımın, birim fiyatları nelerdir?
 • Bugüne kadarki gerçekleştirilen projelerin tiplerine göre, özet ve detay birim maliyetleri nelerdir?
 • Hangi işlere, hangi kapsamda ne fiyat verdik?
 • Aldığımız ve alamadığımız işler nelerdir?
 • İstenen tarih aralığındaki gelir/gider planlaması nedir?
 • Proje yöneticisinin onayını bekleyen konular nelerdir? (malzeme, hakediş, sözleşme v.d.)

Uyumsoft inşaat ERP ile İşler Takipte!

Bir yapı işi yöneticisi/patronu olarak, yapı faaliyetine ilişkin bu soruların cevaplanabilmesi, tüm iş süreçlerinin PMI Standartları, Türk İnşaat Sektörü’nün sahadaki uygulama teamülleri ve çalışma biçimlerine uygun planlanıp bütçelendiği, gerçek zamanlı kaydedildiği, erişilip raporlandığı bütünleşik bir “yapı, taahhüt, inşaat yan sanayii sektörel ekosistemlerine” özel olan Uyumsoft inşaat ERP kurumsal iş sistemi ile mümkündür.

Yoksa, çalışanlarınızın excel’lerde, hakediş yazılımlarında, v.d. sektörel uygulama adacıklarında tuttukları kayıtlardan toparlanacak, uydurulup-kaydırılacak sadre şifa bir rapor, ya çok zor, ya da çok geç üretilebilecektir. İnternet Çağında aslolan, kendi bilgisayarınız, akıllı telefonunuz ve/veya tabletinizle internet bağlantısı olan her yerden bu soruların yanıtlarını bizzat alabilmektir.

Uyumsoft inşaat ERP kurumsal iş sistemi işlevselliği şunlardır

Yapı, taahhüt, inşaat yan sanayii sektörel ekosistemlerinden gelen tecrübe ve iş yapış biçimini firmaların projelerine aktarabileceği Uyumsoft inşaat ERP kurumsal iş sistemi işlevselliği şunlardır:

 • Teklif Yönetimi
 • Sözleşme Yönetimi -revizyonlar, gerekçeler, tutanaklar, v.d.
 • Hakediş Yönetimi – yeşil defter icmal sayfasının excelden aktarımı, v.d.
 • Zaman Yönetimi -MS Project, Primavera iş programı ortamlarından veri alışverişi, paralel iş programı, v.d..
 • İzleme ve Raporlama – standart yeşil defter, hakediş, sözleşme, teklif, bütçe – fiili karşılaştırma, v.d..
 • Maliyet Kontrol -“Yapı Bütçesi” kırılımı
 • İmalat Kalite Kontrolü – sözleşme, teknik şartname, kalite uygunluğu
 • Doküman Yönetimi
 • Yapı Modelleme Sistemi ile Entegrasyon -REVIT metrajlarının revizyonu.
 • Kesin Hesap -Görev-kritik taahhüt süreci: işveren yüklenici ve altyükleniciler, bir çok konuyu ucu açık, belirsiz bir şekilde “Kesin Hakedişe” bırakır. Bütün sorumluluk da, uzun süren yapı sürecinde işin içinde fazla bulunmayan kesin hesap ekibine kalır. Revizyonlar hakedişlere yansıtılarak her hakedişin “Kesin Hesap”a yakın doğrulukta düzenlenmesi sağlanır.
Filed in: ERP, Haberler, Mühendislik ve İnşaat, Uyumsoft Tags: , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Yeni ve Gelişmiş abas ERP Mobil Uygulamalarının Önizlemesi Yeni ve Gelişmiş abas ERP Mobil Uygulamalarının Önizlemesi
Kotan Bau Yapı Dijital Dönüşümü abas ERP ile Gerçekleştirecek Kotan Bau Yapı Dijital Dönüşümü abas ERP ile Gerçekleştirecek
Elektronik Üreticilerinin ERP Sistemlerinden Talep Ettiği En Önemli 4 Özellik Elektronik Üreticilerinin ERP Sistemlerinden Talep Ettiği En Önemli 4 Özellik
Doğru Bir ERP Sistemi Çevikliği Nasıl Destekler Doğru Bir ERP Sistemi Çevikliği Nasıl Destekler

ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Uyumsoft İş Sistemleri

ERP Seçimi Dosyası – Uyumsoft İş Sistemleri

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Uyumsoft İş Sistemleri oldu. ERP Seçen bir firmanın Uyumsoft İş Sistemleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Uyumsoft… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 0625 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın