Yeni ERP Yazılımı Lütfen! 

Yeni ERP Yazılımı Lütfen!

linkedin-follow-erphaber

Her gün aynı problemleri yaşıyorsunuz – güne başlarken ve gün biterken – tekrarlanan işler, verimsiz süreçler ve verinin görülemez olması. Firmanızın ERP yazılımı ihtiyacı oldukça açık şekilde ortadayken, zaman zaman üst yönetimi ikna etmeniz ve ERP’nin gerekliliğini anlatmanız oldukça zor olabilir.
ERP

Üst düzey yöneticilerin ERP yazılımı satın alma konusunda ikna edilmesi, projenin başlaması ve başarılı olması için çok önemli bir konu. Pek çok ERP uyarlaması, üst yönetimin desteği ve katılımı olmadığı için oldukça ciddi anlamda finansal kayıp oluşturuyor. Yönetimin katılımı olmadan firmanızın ERP uyarlaması yatırımı limitli kalırken, çalışanların direnişi ve gözetim eksikliği ile projenin hedeflerinden oldukça uzaklaşması söz konusu oluyor. Yönetiminize yeni bir ERP yazılımının önemini anlatmak ve desteklerini almak için, şu beş farklı yaklaşımı göz önüne alabilirsiniz:

1.Faydaları belirleyin: Firmanın yaptığı her diğer girişimde olduğu gibi, yatırımdan geri dönüşün ölçülmesi ve faydaların ortaya konulması oldukça önemli. Sıkıntılı konuların ve darboğazların ortaya konması, yönetiminizin verimsizlikleri daha iyi kavramasını sağlayacaktır. Muhtemelen departmanınızda oluşturulan haftalık bir raporun, oluşturulma süresince harcanan zaman ve işin yapılması için gerekli personelin enerjisini hesaplarsanız, ortaya çöpe atılan zaman ile ilgili gerçekçi sonuçlar koyabilirsiniz. Bir raporun hazırlanması için 3 personel 2 saat harcıyor ise, yılda yaklaşık 312 saatlik bir zaman kazanabilirsiniz.

2.Büyümenin desteklenmesi: İşiniz büyürken, mevcut süreçler büyümeyi destekleyebilecek mi? İşlerini büyütmek pek çok yöneticinin başlıca stratejik hedefidir. Satış veya servis süreçlerini desteklemek için geliştirilen veya modernleştirilen süreçlerin ortaya konması, bir ERP sistemi ihtiyacını daha belirgin hale getirir.

3.Çalışanların desteğini alın: ERP uyarlaması firma genelinde bir projedir. Diğer departman veya ekiplerin sıkıntılı süreçlerini öğrenmeniz, ERP yazılımının potansiyel faydalarını daha geniş bir perspektifle sunmanızı sağlar. Birden çok departmanın veya çalışanların bu süreci desteklemesi, yöneticileri konuya yüksek öncelik vermesi yönünde cesaretlendirecektir.

4.Müşteri memnuniyetinin artması: Verimsiz iş süreçleri zaman kaybına ve hüsrana sebep olur ki, bu da zamanla doğrudan veya dolaylı olarak müşterilerinize ciddi ölçüde yansır. Örneğin, manuel süreçlerin müşteri işlerini geciktirmesi; sipariş işleme, üretim veya sevkiyat gibi. İşlerinizde şeffaflığı artırır ve daha verimli hale getirirseniz, müşteri memnuniyeti de aynı zamanda artacaktır.

5.Düzenleyici işlemler: Yeni bir ERP yazılımı, raporlama ve izleme kapasitenizi artıracak olan düzenleyici işlemlere dönüşecektir. Kalite kontrol sonuçları daha yakından takip altına alınacak ve kayıt edilecektir ve ayrıca gerekli raporlar daha anlaşılabilir ve ulaşılabilir hale gelecektir.

Bu başlıkları izleyerek, yöneticinizi firmanızın yeni bir ERP yazılımına ihtiyacı konusunda daha kolay ikna edebilirsiniz.

Yazar: Christine Thai, Panorama Consulting Solutions İş Analisti.

Orijinal metin: http://panorama-consulting.com/convincing-the-c-suite-new-erp-software-please/

Sponsored Content

ERP

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.500′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 35 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, E-Fatura, E-Defter ve Webshop çözümlerini de sunmaktadır.

Filed in: abas, Haberler, Makaleler Tags: , , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Sağlıklı Bir ERP Süreci İçin Döngüsel Sayım Yöntemi Sağlıklı Bir ERP Süreci İçin Döngüsel Sayım Yöntemi
abas Connect – Orta Ölçekli İşletmeler İçin Entegrasyon Platformu abas Connect – Orta Ölçekli İşletmeler İçin Entegrasyon Platformu
abas Flex Editions – Yazılım Kiralamada Esneklik abas Flex Editions – Yazılım Kiralamada Esneklik
caniasERP ile Daha Şeffaf Daha Hızlı Ve Verimli caniasERP ile Daha Şeffaf Daha Hızlı Ve Verimli

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın