Yeni ve Gelişmiş abas ERP Mobil Uygulamalarının Önizlemesi 

Yeni ve Gelişmiş abas ERP Mobil Uygulamalarının Önizlemesi

linkedin-follow-erphaber

Mevcut durumuyla hiçbir zaman yetinmeyen abas, sürekli olarak ERP mobil uygulamalar deneyiminde devrim yaratmanın yeni yollarını arıyor. Müşterilerimizle görüştük ve onların kurumsal kaynak yönetiminden ne beklediğini araştırdık.

In-house mobil uygulama geliştiricilerimizden biri olan Gabriel Querbes’den, gelecek abas mobil uygulama güncellemeleri ve sürümleri ile ilgili bilgiler edindik.

 

Artan CRM işlevselliği

iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ve tabletler için kullanılabilen Müşteri İlişkileri Yönetimi mobil uygulamamız artık Windows ve Android ürünleri için de mevcut.

Çapraz platform işlevselliği ile birlikte, bir takım ek özellikler ve güncellenmiş bir kullanıcı arayüzü geliyor. Kullanıcılar, işlem geçmişleri de dahil olmak üzere müşterileri hakkındaki yeni ayrıntıları gözden geçirebilecekler. Ayrıca, yeni bir satış siparişi oluşturabilecek ve bir masaüstü terminali yerine direkt uygulamadan teklif verebilecekler. abas CRM, hatırlatıcıları ayarlama, bildirimleri otomatikleştirme, anında not alma ve tüm ilgili müşteri bilgilerini herhangi bir yerden erişilebilen merkezi bir konumda depolama fırsatını sunarak mobiliteden tam olarak yararlanır.

Yeni CRM uygulamasındaki Müşteri Detay ekranı.

Özellikle dünya genelindeki müşterilerinize odaklanabilmek için cihaz tabanlı global konumlandırma sistemleri kullanan CRM eşleştirme özelliği için oldukça heyecanlıyız. Herhangi bir araçla gitmeniz gereken yere kolayca gidebilirsiniz. abas CRM, kesin bir rota sağlamak için enlem ve boylam koordinatlarını kullanarak müşterilerin ofislerine veya tesislerine hızlı ziyaret planlaması yapar.

Elveda TCI, Merhaba Üretim

abas, Mobil Zaman Kaydı Arayüzünü birkaç yıl önce piyasaya sürdüğünde, kullanıcılar ortak bir terminalden çalışma saatlerini ve performans metriklerini izleyebilme yeteneğini çok sevmişti.

Gabriel, “TCI kiosk modunda çalışıyor, ki bu ortak cihazlarla üretim alanında çalışan müşterilerimiz için oldukça iyi ancak, mobil cihazları kiosk’lara tercih eden müşterilerimiz kadar değil.”

Yeni Üretim uygulamasındaki yeni günlük kayıt ekranıyla bir mobil cihazda süreyi izlemek son derece kolaydır.

Bu nedenle abas, güncellenmiş TCI mobil uygulaması olan Üretim’i kurdu. İşletmeler, paylaşılan terminaller için kiosk modu ile ya da tekil cihazlarda tek bir giriş için kullanıcı modu ile seçim yapabilir.

 

abas ERP mobil Üretim uygulamasından bir ekran görüntüsü 

İki yeni mobil ERP uygulamasına göz atın

abas ERP mobil uygulama kataloğuna yakında Servis ve Satış Noktası olarak iki yeni uygulama ekleyecek. Bu uygulamaların yapabileceklerine dair bazı bilgiler ise şöyle:

abas Servis, müşterilerinin servis taleplerini karşılayan endüstriyel işletmeler için nihai bir çözüm olacaktır. Kendi garanti programlarını yönetmek isteyen veya proaktif bakım paketleri sunan özel üreticiler için bu mükemmel bir çözümdür.

abas Satış Noktası, kullanıcıların yeni müşteri hesapları oluşturmalarına, mevcut müşteri kayıtlarının yerlerini tespit etmelerine, ürünleri taratmalarına veya dokunmatik olarak seçmelerine ve mobil cihazlarından bir kredi kartı okuyucusu ile müşterilerini telefonla aramalarına izin verecek.

Bu mobil ERP çözümlerinin her ikisi de, abas taraftarlarının heyecanla beklediği bir özellikle geliyor: çevrimdışı veri toplama ve senkronizasyon.

Geçmişte abas ERP mobil uygulamaları, verileri depolamak, göndermek ve almak için kablosuz bir bağlantıya ihtiyaç duyuyordu. Çapraz platform güncellemeler ve sürüm yükseltmelerin bu son durumunda -güvenilir bir bağlantıya sahip olun ya da olmayın- bir mobil cihazdan lokal olarak veri toplayabilme yeteneğini ekledik. Kullanıcılar Wi-Fi veya 4G’ye yeniden bağlandıklarında, abas uygulamaları depolanan bilgileri anında ERP ana kayıtlarıyla senkronize eder. Gabriel’in de -abas Servis uygulamasını bir örnek olarak kullanarak- açıkladığı gibi bu senkronizasyonlar aslında çift yönlü bir yol gibidir:

“Bir servis teknisyeni, tüm verilere erişebiliyorken, bütün bilgileri ana ERP sistemiyle senkronize edebilir. Daha sonra, gerçekten kötü bir sinyale sahip olan ya da hiçbir sinyal bulunmayan bir yere gittiğinde; burada ne yaptığını ne zaman yaptığını, hangi servis işlemlerini uyguladığını ve hangi ürünleri kullandığını görüntüleyebilir.”

Dahası, mobil senkronizasyon eski abas’a uyum sağlar ve böylece native kullanıcılar yeni bir ERP sistemine yeniden yatırım yapmaya gerek kalmadan bulut ERP benzeri yapıları kullanabilirler. Çalışanlar, tesis içerisindeyken güvenli bir bağlantı vasıtasıyla senkronizasyon yapabilir ve saha dışındayken verileri daha sonra ana kayıtlar ile entegre edebilmek için depolayabilirler. İşletmeniz için hangi ERP sisteminin doğru olduğundan emin değil misiniz? O halde 7 adımda doğru ERP sisteminin seçimi başlıklı dokümana bir göz atın.

Gelecekteki ürün güncellemeleri ve yeni uygulamaların yanı sıra ERP’deki ve endüstrinizdeki trendler hakkındaki en güncel bilgiler için abas Haberler sayfasını takip edebilirsiniz.

Sponsored Content

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.500′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 35 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Fatura, e-Defter ve Webshop çözümlerini de sunmaktadır.

 

Filed in: abas Tags: , , , , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Teknodor’un abas ERP ile Birlikte Günümüze Kadar Olan Yolculuğu Teknodor’un abas ERP ile Birlikte Günümüze Kadar Olan Yolculuğu
Sağlıklı Bir ERP Süreci İçin Döngüsel Sayım Yöntemi Sağlıklı Bir ERP Süreci İçin Döngüsel Sayım Yöntemi
CFO’ların Cloud ERP Seçerken Sorması Gereken 6 Soru CFO’ların Cloud ERP Seçerken Sorması Gereken 6 Soru
abas Connect – Orta Ölçekli İşletmeler İçin Entegrasyon Platformu abas Connect – Orta Ölçekli İşletmeler İçin Entegrasyon Platformu

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın