Zoho Sales IQ Nedir? 

Zoho Sales IQ Nedir?

linkedin-follow-erphaber

Dünya’nın önde gelen CRM yazılımlarından biri olan Zoho’nun yeni nesil Web Sitesi Analytics ürünü Zoho Sales IQ hakkında Zoho Türkiye ile konuştuk.

Zoho Sales IQ

Zoho Sales IQ ürününden Bahseder misiniz? Zoho Sales IQ Nedir?

Zoho Türkiye: Zoho SalesIQ, Zoho CRM çözüm ailesinin oldukça innovatif ve yüksek değer yaratan bir parçası. Zoho SalesIQ, web sitenize bir kaç dakika içerisinde basitçe yerleştirilen kısa bir kod ile web sitenize gelen ziyaretçileri canlı olarak takip etmenizi, ziyaretçilerin size pratik bir şekilde mesaj iletebilmelerini ve ziyaretçilerle canlı olarak sohbet edebilmenizi sağlıyor.

Diğer sohbet programlarından farklı olarak bu yapı Zoho CRM çözümüyle bütünleşik çalıştığı için müşteriyle web üzerinde başlayan diyalog anında CRM sistemine taşınıyor ve böylece müşteriler ile web üzerinden başlayan iletişim daha sonra satış veya servis süreçleri doğrultusunda Zoho CRM içerisinde devam edebiliyor. Bu sayede iletişim kayıpları ve hatalar minimuma indirilerek müşteri memnuniyeti arttırılabiliyor.

Zoho Sales IQ ile ziyaretçileri takip etmek ne işe yarar?

Zoho Türkiye: Günümüzde tüketiciler firmalara kendi arzu ettikleri kanaldan arzu ettikleri zamanda ulaşmak istiyorlar. Zoho SalesIQ teknolojisi ile ziyaretçiler arzu ettikleri anda bir kaç saniye içerisinde size mesaj iletebiliyor ve örneğin teklif isteyebiliyor veya bir şikayetlerini dile getirebiliyorlar. Bu sayede satış ve servis ekibiniz hemen devreye girerek satış sürecini başlatabilir veya şikayetin çözüme kavuşmasını sağlayabilir.,

Zoho Sales IQ

Zoho Sales IQ’nun öne çıkan özellikleri nelerdir?

Zoho Türkiye: Bir çok kurum web sitelerini ziyaret edenlerin yaratacağı satış potansiyelinin ne yazıkki farkında değil. Zoho SalesIQ ziyaretçileri canlı olarak bir radar ekranında görebilmenizi sağlıyor. Bu ziyaretçilerin anonim ziyaretçi mi yoksa aktif bir müşteri adayı olup olmadığını size gösterebiliyor.

Örneğin bir müşteri adayınız önce web sitenizden bir form doldurdu ve daha sonra siz o müşteriye bir teklif verdiyseniz Zoho o müşteri adayınız tekrar web sitenize bağlandığında ilgili satış elemanına email göndererek bilgi verebiliyor ve sıcak satış fırsatını radar ekranında gösteriyor böylece satış elemanı da müşteri ile etkileşime geçerek satışı tamamlayacak adımları atabiliyor.

Zoho SalesIQ ziyaretçinin hangi kanaldan geldiğini, web sitenizde kaç dakikadır aktif olduğunu, hangi sayfaları ziyaret ettiğini, o anda hangi sayfaya baktığını gösterebiliyor.

“Müşteri Adayı Skorlama” teknolojisi ile ziyaretçilerin web sitenizde ziyaret ettiği sayfalara göre skorlar oluşturabiliyor. Bu sayede örneğin bir ziyaretçi bir ürün sayfasını ziyaret eder akabinde fiyat sayfasına geçer ise bu ziyaretçiyi önceliklendirebiliyorsunuz, otomatik mesajlar göndererek satışı hızlandırabiliyorsunuz.

Üstelik yeni çıkan Android ve iOS uygulaması ile tüm bu işlemleri artık mobil telefonunuzdan da gerçekleştirebiliyorsunuz!

zoho-salesiq-ecommerce

Zoho Sales IQ Web siteleri ile entegre mi? Hangi CMS altyapıları ile entegre? Kurulumu kolay mı?

Zoho Türkiye: Zoho SalesIQ her türlü web sitesi ile entegre olabiliyor. Herhangi bir kısıtlama yok. Tüm CMS sistemleri ile kolaylıkla entegre edilebiyor. Kurulumu son derece kolay, 2-3 dakika içerisinde web sitenize kodu yerleştirerek ziyaretçileri izlemeye başlayabiliyorsunuz.

Zoho Sales IQ’nun Google Analytics’ten farkı nedir?

Zoho Türkiye: Zoho SalesIQ’un Google Analytics’den en büyük farkı, sitenizi ziyaret edenleri canlı olarak gösterebilmesi, onlarla sohbet etmenizi sağlaması ve o ziyaretçinin kim olduğunu size canlı olarak gösterebilmesidir. Tabii CRM ile entegre olması, ziyaretçinin sıcak bir müşteri adayı olup olmadığını göstermesi gibi önemli avantajlar da sayılabilir.

Zoho Sales IQ’yu ücretsiz deneyebilir miyiz? Fiyat seçenekleri nedir?

Zoho Türkiye: Zoho SalesIQ’un sonsuza kadar ücretsiz olan bir sürümü var. 2 kullanıcı ve ayda 5000 ziyaretçiye kadar bu teknolojiyi ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Bu sayede arzu ettiğiniz süreyle çözümü deneyebiliyorsunuz.

Müşteri ile yapılan sohbetlerin Zoho CRM’e taşınması, düzenli raporlama gibi yetenekleri istiyorsanız satış ve servis departmanlarınızın ve web sitelerinizin ziyaretçi hacmine göre 21 USD/Ay, 65 USD/Ay ve 142 USD/Ay gibi kullanım seçenekleri var. Yıllık ödemelerde önemli avantajlar da sunuluyor.

Zoho Sales IQ

Zoho SalesIQ’yu kullanmaya başlamak isteyenler ne yapmalı?

Zoho Türkiye: Bu başvuru formunu ziyaret ederek Zoho SalesIQ’yu hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Zoho SalesIQ ile ilgili fiyatlara buradan, detaylı tanıtıma ise buradan ulaşabilirsiniz.

Filed in: CRM, Haberler Tags: , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Zoho’nun Büyüme Planı Zoho’nun Büyüme Planı
Cloudyflex Ekibinden Yenilenen Zoho CRM Plus İncelemesi Cloudyflex Ekibinden Yenilenen Zoho CRM Plus İncelemesi
Cloudyflex Ekibi Büyümeye Devam Etti Cloudyflex Ekibi Büyümeye Devam Etti
Daha İyi Bir Müşteri Deneyimi Daha İyi Bir Müşteri Deneyimi

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın