Zoho ’nun Büyüme Planı 

Zoho’nun Büyüme Planı

linkedin-follow-erphaber

Online iş, verimlilik ve etkileşim uygulamaları sunan küresel bilişim hizmetleri şirketi Zoho; 2019 yılı için Türkiye’deki pazarlama çalışmalarına ağırlık vererek, operasyonlarını artırmayı planlıyor. En yeni platformu Zoho CRM Plus’i da 2018’de tanıtan Zoho, bu platform ile işletmelere iş süreçlerinde pek çok farklı kaynağı tek hesap üzerinden analiz edecek sorunsuz bilgi akışı sağlamayı hedefliyor.

zoho

İki Nobel Ödüllü Amerikalı Kimyager Linus Pauling bir konuşmasında; “iyi bir fikir bulmanın en iyi yolunun bir sürü fikir üretmek” olduğunu söylüyor.  Kaliforniya merkezli bir teknoloji şirketi olan Zoho Corporation’ın bugünkü macerası da 22 yıl önce Sridhar Vembu’nun hayallerinin fikirlere dönüşmesi sonucu ortaya çıkıyor. Vembu, fikirlerini ilk olarak 1996 yılında 2-3 kişilik küçük bir ekip ile AdventNet Inc şirketini kurarak ürüne dönüştürmeye başlıyor. Şirket, 2001 yılında Japonya’daki operasyonlarını genişleterek, uluslararası bilinir bir marka olma yolunda ilerliyor. 2009 yılında ise AdventNet Inc ismini Zoho Corporation olarak değiştiriyor.

Şirketin geçirdiği evrimi temsil eden bu isim değişikliği ile Zoho Corporation, her biri farklı pazar segmentlerine odaklanan üç bölümden (Zoho, ManageEngine, WebNMS) oluşuyor. Yazılımın zihnin ve ellerin nihai ürünü olduğuna inanan Zoho satış, pazarlama, müşteri desteği, muhasebe ve arka ofis operasyonları ve bir dizi verimlilik ve işbirliği araçları dahil olmak üzere iş kategorisindeki uygulamalarıyla işletmeler için tüm işletmeyi çalıştırma yeterliliğine sahip.

Zoho’nun 180 ülkede yaklaşık 7 bin çalışanı ve 40 milyon kullanıcısı bulunuyor. Zoho’nun, genel merkezi Pleasanton, California’da, uluslararası merkezi Chennai, Hindistan’da yer alıyor. Ek ofisleri ise Austin, Utrecht, Singapur, Dubai, Yokohama ve Pekin’de bulunuyor. Şirketin en önemli pazarı Amerika. Türkiye pazarında muazzam potansiyel olduğunu belirten Zoho’nun Kıdemli Pazarlama ve Teknoloji Danışmanı Ali Shabdar önümüzdeki dönem Türkiye planlarına yönelik, “Tüm büyüklükteki firmalardan organizasyonlara kadar daha iyi hizmet verebilmek için çabalarımızı iki katına çıkarıp, operasyonumuzu genişleteceğiz” diyor. Şu an Türkiye’de işlerini Zoho platformunda gerçekleştiren 2 binden fazla şirket bulunuyor. Zoho’nun Türkiye’deki bir diğer planı arasında pazarlama bütçelerini iki katına çıkararak bu sayıyı artırmak yer alıyor

Zoho, kullanıcı gizliliğine önem veriyor. Ücretsiz ürünleri de dahil olmak üzere, işletmenin herhangi bir bölümünde bir reklam geliri modeline sahip değil. Notebook, Expense, Writer, Vault gibi 41 uygulamanın geliştirildiği Zoho’da Türkiye’de en çok kullanılan platformlar CRM (müşteri deneyimi, satış ve pazarlama için), Zoho One (tüm işinizi yürütmek için), Workplace (iletişim ve işbirliği için) ve Creator (web üzerinde ve mobil cihazlarda hızlı bir şekilde iş amaçlı kullanıma hazır uygulamalar oluşturmak için). 2018’de satış pazarlama, müşteri desteği ve operasyonlarım bir arada çalıştıracak yeni kullanıcı deneyimi platformu Zoho CRM Plus da tanıtan Zoho, yeni platformu ile işletmelere iş süreçlerinde pek çok farklı kaynağa tek hesap üzerinden analiz edecek sorunsuz bilgi akışı sağlıyor. Zoho’nun referansları arasında Mercedes-Benz, Amazon, Ikea, Renault, Intel, Jaguar gibi şirketler yer alıyor.

Dünyanın tercihine dönüşen Zoho ürünlerinin  Türkiye yetkili satıcısı Cloudyflex‘i inceleyerek, sizler de Zoho ürünlerinin kullanım kolaylığı ve avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Filed in: CRM, Haberler Tags: , , , ,

Bu haberi okuyanlar bunları da okudu:

Cloudyflex Ekibinden Yenilenen Zoho CRM Plus İncelemesi Cloudyflex Ekibinden Yenilenen Zoho CRM Plus İncelemesi
Cloudyflex Ekibi Büyümeye Devam Etti Cloudyflex Ekibi Büyümeye Devam Etti
Zoho Sales IQ Nedir? Zoho Sales IQ Nedir?
Cloudyflex, Zoho Campaigns ve Zoho SalesIQ ürünlerini 3 ay ücretsiz sunuyor Cloudyflex, Zoho Campaigns ve Zoho SalesIQ ürünlerini 3 ay ücretsiz sunuyor

ERP HABER Dergisi Son Sayısı


ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı

ERP HABER Dergisi Eylül 2018 Sayısı yayında! Yazın bitmesi ile birlikte Eylül sayımızdan tüm okuyucularımıza Merhaba, Bu sayımızda günümüz ERP trendlerinden belki de en önemlisi olan IoT’yi mercek altına aldık…. Devamı »


ERP Seçimi Dosyalarını Mutlaka İnceleyin


ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

ERP Seçimi Dosyası – ABAS Türkiye – abas ERP

Firmaların ERP sistemlerine karar verirken daha kolay seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı abas Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın abas Türkiye ve abas ERP ile… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP Seçimi Dosyası – Bilişim ERP

ERP arayan firmaların daha sağlıklı seçim yapabilmesi için hazırladığımız ERP Seçim Dosyaları serisinin bu seferki durağı Bilişim ERP oldu. ERP Seçen bir firmanın Bilişim ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Bilişim ERP –… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – Mikro Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Mikro Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanınMikro ile ilgili tüm bilmek istediklerini Mikro Yazılım Gn. Müdür Yardımcısı… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – CPM

ERP Seçimi Dosyası – CPM

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı CPM oldu. ERP Seçen bir firmanın CPM ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini CPM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Palamut… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP Seçimi Dosyası – Workcube

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Workcube oldu. ERP Seçen bir firmanın Workcube ERP Çözümleri ile ilgili tüm bilmek istediklerini Workcube Yönetim Kurulu… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP Seçimi Dosyası – IFS

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı IFS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IFS ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IFS Türkiye Yönetim… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

ERP Seçimi Dosyası – Minerva

erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Minerva Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Minerva Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini Minerva Yazılım Genel Müdür Yardımcısı Sn…. Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP Seçimi Dosyası – Oracle Türkiye – Oracle ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Oracle Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Oracle Türkiye ve Oracle ERP çözümleri ile ilgili tüm bilmek… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP Seçimi Dosyası – Teknosol – Vera ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu durağında konuğumuz Teknosol oldu. ERP Seçen bir firmanın Teknosol ve Vera ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini Teknosol Satış… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP Seçimi Dosyası – Microsoft Türkiye – Dynamics ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı Microsoft Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın Microsoft Türkiye ve ürünleri olan Dynamics AX , Dynamics NAV… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP Seçimi Dosyası – IAS Türkiye – canias ERP

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının ilk durağı IAS Türkiye oldu. ERP Seçen bir firmanın IAS Türkiye ve Canias ERP ile ilgili tüm bilmek istediklerini IAS… Devamı »

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP Seçimi Dosyası – SET Yazılım

ERP HABER – erpturk.com işbirliği ile hazırladığımız ERP Seçim Dosyasının bu seferki durağı SET Yazılım oldu. ERP Seçen bir firmanın Set Yazılım ile ilgili tüm bilmek istediklerini SET Yazılım İş… Devamı »

YASAL UYARI: Bu sitedeki tüm içerikler ve görseller, 5846 sayılı kanun ile gerek cezai gerekse hukuki düzenlemelerle korunmaktadır. Sitede yayınlanan içerikler ve görseller yazılı izin olmadan her hangi bir mecrada kullanılamaz. ERP HABER izinsiz kullananlar hakkında yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. Sadece dijital mecralarda içeriğin veya görselin adresine link verilerek izin almadan kullanılabilir.
© 2019 ERP HABER. ®Tüm Hakları Saklıdır. ERP News - erpnews.com | .us | .asia | .co.uk

Gizlilik Politikası | Site Haritası | Künye | İletişim


Arşive Göz Atın:

Designed & Managed by Click Carrot.
Mobil Versiyona Geçiş Yapın